Home Poradna Poradna Pár slov o bezpečnosti
Pár slov o bezpečnosti
Poradna

 

Pokaždé, když nám sem tam někdo řekne, že pro něho jsou tyhle lyže pomalé, nám vyvstane v hlavě úvaha, proč je vlastně tak moc uznávaný trend neustálého zvyšování rychlosti lyžování? Není tou správnou prioritou spíše zvyšování ovladatelnosti lyží?

Sjezdovky jsou stále častěji svědkem nepříjemných a mnohdy i tragických nehod lyžařů, kteří při jízdě nebyli schopni zareagovat na momentální situaci, ať už máme na mysli střet s jiným lyžařem, který se napletl do jízdní dráhy, nebo třeba stromem, protože se jim rychlost "vymkla z nohou"?

Stejně tak správně nasazený carvingový oblouk je sice skvělým zážitkem, ale bezpečně z něho ´vystoupit´, rychle změnit jeho průměr – když do jeho dráhy nečekaně vjede třeba malé dítě – snad ani není možné.

Je to obdobné jako při jízdě autem. Závodnička je dobrý a zábavný sluha, ale špatný pán. Základem je svoje auta a lyže (a jiná jezdidla) především spolehlivě ovládat, abychom my i okolí byli v bezpečí.

A také z tohoto hlediska jsou RAXy jedinečné. Umějí velmi rychle zareagovat na váš pokyn a jsou navíc ovladatelné i v situacích, kdy se běžná dlouhá lyže stává neovladatelnou. Když třeba lyžaři při záklonu podklouznou patky a jeho lyže se pak nejen hodně zrychlí, ale hlavně ji mnohdy úplně přestává ovládat a pak většinou následuje pád :-(

 


 

Komentáře  

 
0 #3 profile 2018-11-02 12:11
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Citovat
 
 
0 #2 profile 2018-11-01 09:49
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Citovat
 
 
0 #1 profile 2018-10-30 18:34
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Citovat
 

Přidat komentář

Svým přístupem do „Diskuzní fórum pro RAXy“ souhlasíte s následujícími podmínkami. Pokud nesouhlasíte, neprodleně opusťte „Diskuzní fórum pro RAXy“, nevstupujte na něj a nepoužívejte jej. Vyhrazujeme si právo tyto podmínky kdykoliv změnit a učiníme vše potřebné pro to, abychom vás o této změně informovali. Přesto je rozumné tyto podmínky průběžně sledovat vzhledem k tomu, že používáním „Diskuzní fórum pro RAXy“ s nimi souhlasíte.
Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, vulgárním nebo jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony ve vaší zemi, zákony v zemi, kde sídlí „Diskuzní fórum pro RAXy“, nebo platné mezinárodní právo. Tato činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra a/nebo upozornění vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) na vaši činnost, pokud bude uznáno za nutné. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření. Souhlasíte s tím, že „Diskuzní fórum pro RAXy“ má právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv téma nebo příspěvek, pokud to bude považovat za nutné. Jako uživatel souhlasíte se všemi údaji uloženými v databázi. Přestože „Diskuzní fórum pro RAXy“ neposkytne tyto informace třetí straně nebo cizím osobám, nepřebírá „Diskuzní fórum pro RAXy“ zodpovědnost za jakýkoliv pokus o vniknutí do systému, který by mohl vést ke kompromitaci těchto dat.


Bezpečnostní kód
Obnovit

-->